Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkonsolosluğu ilk etkinliğini gerçekleştirdi

Türkiye Cumhuriyeti tarafından 'da ilk kez hizmete geçen bir olan Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu ilk faaliyetini gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 15.3.2016 10:54 Güncelleme Tarihi: 15.3.2016 17:19

"İstiklal Marşı'nın Kabul Edilme ve Ersoy'u Anma Günü" vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu, Prizren Yunus Emre Kültür Merkezi, Doğru Yol Türk Kültür ve Sanat Derneği Nazım Hikmet Edebiyat Kolu ve Türk Yazarlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Prizren'deki Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen anma etkinliği önceki gün Ankara'da meydana gelen terör olayında hayatını kaybedenler için saygı duruşuyla başladı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Kosova'da ilk defa hizmetine Türkiye Cumhuriyeti'nin geçtiğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu olarak ilk faaliyeti olduklarını söyleyen Evcit, Türkiye'de yaşanan terör olaylarını kınadı. Evcit gecede kendi yazmış olduğu şiirini okudu. "İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılı ve Mehmet Akif Ersoy"u anma etkinliği töreninde konuşan Kosova Demokratik Türk Partisi - KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Mehmet Akif Ersoy'un örnek kişiliği hakkında bilgi verdi. Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Bülent Uçpınar da, Mehmet Akif Ersoy'un Safahat eserinden örnekler verdi. Gecede Türkolog Taner Güçlütürk, Mehmet Akif Ersoy'un kişiliği ve eserlerinden bilgi verdi. Gecede İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un şiirleri okundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kosova Başkonsolosluğu ilk etkinliğini gerçekleştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN