Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Türkiye'ye büyük saygısızlık!

su, Ankara’da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına 1 dakikalık nda bulunulması için verilen önergeyi reddetti

Giriş Tarihi: 17.3.2016 19:30 Güncelleme Tarihi: 17.3.2016 19:49
Hollanda'dan Türkiye'ye büyük saygısızlık!

Başkent Ankara'da meydana gelen ve 37 kişinin ölümüyle sonuçlanan Ankara'daki terör saldırısı için Parlementosunda talebinde bulunuldu. Talep tarafından reddedildi.

HOLLANDA 123 YIL SONRA KRALINA KAVUŞTU

ÖNERGE REDDEDİLDİ

Meclisteki toplantı başlamadan hemen önce DENK Partisi Milletvekili Tunahan Kuzu, Ankara'da hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına, meclisin 1 dakikalık saygı duruşunda bulunması için sözlü önerge gerçekleştirdi.

Tunahan Kuzu: "Ankara yine bir terör olayıyla karşı karşıya kaldı. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşların anısına meclisi 1 dakıikalık saygı duruşuna davet ediyorum" dedi.

Pvda'lı Meclis Başkanı Khadija Arib ise bu önergenin zamanı olmadığını belirterek "Önceden bunu bana söyleseydiniz bu durumda ne yapmamız gerektiğini size belirtirdim" şeklinde bir karşıkla, 1 dakikalık saygı duruşuna gerek olmadığını belirtti.

HOLLANDA'DA TERÖR SUÇLULARI VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILACAK

VVD partisi milletvekili Zijlstra ise Tunahan Kuzu'yu suçlayarak "Böyle araya sıkıştırmak hayatını kaybedenler için saygısızlıktır" dedi.

CDA lideri Buma ise Tunahan Kuzu'nun bu önergesinin milletvekillerini zor bir duruma düşürdüğünü savunarak Kuzu'nun 1 dakikalık saygı duruşu önergesine karşı çıktı.

D66 sözcüsü Verhoeven ise 1 dakikalık saygı duruşuna karşı olmadığını, ancak bu şekilde dünyada olan kötü olayların bazılarına saygı duruşunda durup bazılarında ise durmamak gibi gözükeceğini ifade etti.

PARİS'E VAR ANKARA'YA YOK

Paris'teki terör saldırısında tüm Avrupa Birliği'nde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulmuştu.

Hollanda meclisinin Türkiye'de olan bir terör saldırısına 1 dakikaya tahammül gösterememesi ise algıdaki seçicilik olarak algılandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda'dan Türkiye'ye büyük saygısızlık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN