Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyoğlu'ndaki terör saldırısına dünyadan tepkiler

Saldırı sonrası tüm dünyadan kınama ve tepki mesajları geldi

Giriş Tarihi: 20.3.2016 01:33 Güncelleme Tarihi: 20.3.2016 03:20
Beyoğlu'ndaki terör saldırısına dünyadan tepkiler

İstanbul Beyoğlu'nda düzenlenen terör saldırısı sonrası tüm dünyadan kınama ve tepki mesajları geldi.

Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin ofisinden yapılan açıklamada, İstanbul'un turistik bölgesinin başka bir bombalı saldırıya hedef olduğu belirtildi. Saldırının sonuçlarının çok dramatik olduğu kaydedilen açıklamada, ölenlerin ailelerine ve dostlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa dilendi.

"AB olarak, Türkiye'ye verdiğimiz süregelen dayanışma ve desteğimizi yineliyoruz." denilen açıklamada, Türkiye'nin de aynen tüm uluslararası toplum gibi terör tehdidi ile karşı karşıya olduğu vurgulandı.

AB Komisyonu'nun Genişleme Müzakereleri ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Johannes Hahn, Twitter mesajında, İstanbul'daki terör saldırısını şiddetle kınayarak kurbanların ailelerinin acısını paylaştığını bildirdi.

AB Komisyonu'nun Göç ve İçişlerinden Sorumlu Üyesi Dimitris Avramopulos da saldırıyı sert şekilde kınayarak terörle ortak mücadelenin devam edeceğini vurguladı.

Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz da "İstanbul'daki menfur intihar terör saldırısında hayatını kaybedenlerin ailelerine taziyelerimi sunuyorum ve yaralılara acil şifalar diliyorum." ifadesini kullandı.

- NATO GENEL SEKRETERİ STOLTENBERG'DEN KINAMA

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yaptığı yazılı açıklamada, Beyoğlu'ndakinin masum siviller ve NATO müttefiki Türkiye'yi hedef alan başka bir terör saldırısı olduğunu kaydederek, kurbanların aileleri ve Türk halkının acısını paylaştığını belirtti.

NATO Genel Sekreteri, "Terörizme hiçbir şekilde meşruiyet addedilemez. Tüm NATO müttefikleri, Türkiye'nin yanında ve terörün her türlüsüyle mücadelede birlikte duruyor." dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu'ndaki terör saldırısına dünyadan tepkiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN