Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den İstiklal saldırısı hakkında açıklama!

Giriş Tarihi: 20.3.2016 08:15 Güncelleme Tarihi: 20.3.2016 08:26
Dalya Ofer'den İstiklal saldırısı hakkında açıklama!

Dünyanın en zenginleri arasında gösterilen 2011 yılında ölen İsrailli işadamı Sami Ofer’in Müslüman oğlu , İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısını kınadı.

Daha önce müslüman olduğunu açıklayarak ailesinden tepki gören , sosyal medyada saldırıda ölen İsrailliler hakkında yapılan bazı yorumları da kınayarak, "Nefret etmek bir Müslümana yakışmaz" dedi.

18 MİLYAR DOLARLIK SERVETİ REDDETMİŞTİ

Sami Ofer'in ölümünün ardından mirasının açıklanması ve Dalya Ofer'in 18 milyar dolarlık mirası reddetmesi tüm dünyada konuşulmuştu. Sammy Ofer, şirketinin yüzde 52,4'lük kısmını yıllardır vicdan azabı çektiği ve yüzünü hiç görmediği ikinci eşinden olan oğlu Dalya Ofer'e bırakmıştı.

Dalya Ofer, Grubu'nun başına gelmiş ve 18 milyar dolarlık kişisel servetin ortağı olmuştu. Vasiyet gereği Dalya, ailenin nüfusuna girdikten sonra bu hakka sahip olacaktı. Dalya Ofer hayatı boyunca hiç görmediği iki ağabeyi Eyal Ofer ve Idan Ofer'i böylece tanımış oldu. Kardeşler arasında büyük bir miras kavgası patlak verirken Dalya Ofer, bir süre sonra Ofer Holding'de başkanlık koltuğuna oturdu. Ofer kardeşlerin arasındaki kavganın büyümesinden kısa bir süre sonra Dalya Ofer, Sammy Ofer'in 18 milyar dolarlık servetini reddetti, Holding'den ve lobiden istifa etti.

'CANLI BOMBA' ŞÜPHELİLERİ İÇİN DNA ÖRNEĞİ ALINDI

"UMRE YAPARAK MÜSLÜMANLIĞI TANIDI"

Konu, medyada kardeşlerin Dalya Ofer'e Müslüman olduğu için baskı ve komplo kurduğu şeklinde yer aldı. Şirket çalışanlarından Yasef Beraha yaptığı açıklamada Dalya Ofer, Dubai Kraliyet ailesi üyesi Hamdan Al-Maktoum ile yıllardır görüştüğünü kendisi aracılığı ile Mekke'de Umre yaparak Müslümanlığı tanıdığını ve Müslüman olduğunu belirterek, "Kardeşleri Dalya'yı küçük düşürmek için her yolu denediklerini fakat Eyal ve Idan, Hamdan Al-Maktoum Dalya'nın yanında yer aldığı için ve ondan çekindikleri için çok ileriye gidemediler" dedi. Dalya Ofer'in ayrıca şirketin başkanlık koltuğuna oturmasına sürekli karşı çıkan bir lobi olduğu da belirtildi.

NEDEN TÜRKİYE'YE GELDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Siyasal bilimler ve uluslararası ilişkiler mezunu olan Dalya Ofer'in Ortadoğu politikası üzerine tez yapmak üzere Türkiye'ye geldiği ve bu sırada İstanbul'u çok beğendiği kaydedildi. Ofer, Türkiye'de bir siyasi partinin strateji uzmanı, iki holdingin strateji danışmanı olarak da çalıştı ve Türkiye'ye yabancı yatırımcılar çekti. Türk ekonomisine destek vermek için çaba gösterdi.
TAKSİM'DE CANLI BOMBA DEHŞETİ

Hamdan Al-Maktoum'un Türkiye'ye yatırım yapmasının gerekçesi olarak Dalya Ofer'in İstanbul'a yerleşmesi gösterilirken, Ofer'in Al-Maktoum'dan ayrılmak istediği ama Al-Maktoum'un bunu kabul etmediği belirtildi. Mütevazı, normal bir hayat sürdüğünü ve böyle yaşamak istediğini paylaşan Dalya Ofer, insani yardım çalışmaları ve hayırseverliğiyle biliniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dalya Ofer'den İstiklal saldırısı hakkında açıklama!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN