Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Türklere hakaret olur

Uluslararası Af Örgütünün "Türkiye'nin sığınmacılar için güvenli bir ülke olmadığı" iddiasının gündeme getirilmesi üzerine İngiltere Başbakanı David , bunu söylemenin doğru olmayacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 21.3.2016 23:05
Cameron: Türklere hakaret olur

İngiltere Başbakanı , İngiliz Parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

''TÜRKLERE HAKARET OLUR''

Uluslararası Af Örgütünün "Türkiye'nin sığınmacılar için güvenli bir ülke olmadığı" iddiasının gündeme getirilmesi üzerine İngiltere Başbakanı David Cameron, bunu söylemenin doğru olmayacağını belirtti.

David Cameron, "Suriye'den kaçan 2,6 milyon insanı ağırlayan Türkiye'nin güvenli bir ülke olmadığını söylemek Türklere biraz hakaret olur." ifadesini kullandı.

"Anlaşma kapsamında Türkiye'ye verilecek 3 milyar avro" ile ilgili soru üzerine de Cameron, "Türkiye'ye verilecek para, Türkiye için verilmiyor. Bu para, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara harcanması için gönderiliyor." diye konuştu.

Cameron, "Suriye'deki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasına" ilişkin soruya da "Ateşkes herkesin beklediğinden daha kalıcı oldu. Bunun sonucu olarak görüşmeler de sürüyor ve ilerleme olacağı konusunda ümitliyiz. Ancak ilerleme yavaş ve zor olacak." yanıtını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cameron: Türklere hakaret olur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN