Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB Bakanı Volkan Bozkır: Terörle topyekün mücadele şart

Brüksel'de yaşanan terör saldırılarını A Haber canlı yayınında değerlendiren Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, terörle topyekun mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 22.3.2016 12:06 Güncelleme Tarihi: 22.3.2016 12:30
AB Bakanı Volkan Bozkır: Terörle topyekün mücadele şart

Avrupa ülkelerinin terör örgütlerine karşı çifte standart uyguladığına dikkat çeken Bakan Bozkır, "Beni vuran saldırılar terördür. Türkiye'yi ya da başka bir ülkeyi vuran terör değildir gibi bir anlayış var" ifadesini kullandı, teröre karşı etkin işbirliğinin şart olduğunu söyledi.

AVRUPA TERÖR ÖRGÜTLERİNİ AYIRIYOR

Bütün dünyanın uluslararası camianın teröre karşı, el birliliği ile bir arada davranış biçimi sergilemesi zamanı gelmiş, çoktan geçmiştir. Türkiye olarak biz bu tecrübemizi paylaşmaya devam edeceğiz, ikazlarımızı yapmaya devam edeceğiz.

Avrupa'da bir temayül var, 'Bana zarar verebilecek terör örgütleri var, bunlarla ben her türlü mücadeleyi yapayım, öbür taraftan sadece Türkiye'ye veya dünyanın başka yerlerine zarar verebilecek terör örgütleri var, bunlara ben göz yumayım mümkün olduğu kadar burada terör saldırısı yapmasınlar, dolayısıyla bu şekilde bir anlaşmaya varayım.' Şimdi buradaki yanlışlık gün geçtikçe ortaya çıkıyor, çıkacak. PKK, DHKP-C, DAEŞ herhangi bir başka terör örgütü arasında hiçbir fark yoktur.

TERÖRLE TOPYEKÜN MÜCADELE ŞART

Yıllarca DHKP-C'nin lideri Belçika'da dolaşırken bütün ikazlarımıza, bütün bilgilerimize rağmen herhangi bir tedbir alınmadı. Sabancı'nın katili olan kişiler ve özellikle de Fehriye Erdal, defalarca mahkemeye çıkarıldı tutuklanacağı zaman serbest bırakıldı, serbest bırakılacaksa tutuklandı, hala nerede olduğu belli olmadan dolaşıyor. Türkiye'de onlarca cenazenin bir terör saldırısında kaldırıldığı, canlarımızın yitirildiği bir ortamda, PKK'nın bayraklarının Brüksel'in göbeğinde dalgalanması gerçekten içimizi burktu ama gerçekten bu mücadele topyekun yapılmalıdır.

AB Bakanı Volkan Bozkır "Terörle topyekün mücadele şart"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı Volkan Bozkır: Terörle topyekün mücadele şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN