Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ve anlaştı

Başkanı 'nın temasları kapsamında taraflar arasında ticaret, güvenlik ve organize suçlarla mücadeleyi içeren ilk lar landı.

Giriş Tarihi: 23.3.2016 16:26 Güncelleme Tarihi: 23.3.2016 16:27
Arjantin ve ABD anlaştı

Başkent Buenos Aires'teki Dışişleri Bakanlığına bağlı San Martin Palas'taki törenine 'nin Buenos Aires Büyükelçisi Noah Mamet ile Dışişleri Bakanı Susana Malcorra, Güvenlik Bakanı Patricia Bullrich ve İçişleri Bakanı Rogelio Frigerio katıldı.

Malcorra, imzalanan ların, organize suçların engellenmesi ve güvenlik konusunda işbirliği yanında karşılıklı yatırımların artırılmasını amaçladığını söyledi.

Malcorra, "Bu anlaşmalar birlikte çalışmada yeni bir yol ortaya koyulduğunu ve ilişkilerde büyük değişimi göstermektedir." ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Mamet de anlaşmaların ikili ilişkilerde yeni bir döneme işaret ettiğini belirtirken "Çok çalışmamız gereken bir yolculuğun başındayız." dedi.

İki ülke arasında geçtiğimiz gün de kara parayla mücadele kapsamında Arjantin Mali İstihbarat Birimi (UIF) ile ABD Mali Suçlar Uygulama Ağı (Fincen) arasında mutabakat zaptı imzalanmıştı.

Arjantin ve ABD arasındaki anlaşmalara, Obama ve Arjantin Devlet Başkanı 'nin Casa Rosada'da yapacağı görüşmenin öncesinde imza atıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arjantin ve ABD anlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN