Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in 'da 400 ı olduğu iddia edildi!

terör örgütünün, en az 400 ı eğitip terör eylemleri düzenlemek üzere ülkelerine gönderdiği ileri sürüldü.

Giriş Tarihi: 24.3.2016 01:31 Güncelleme Tarihi: 24.3.2016 01:33
DAEŞ'in Avrupa'da 400 militanı olduğu iddia edildi!

Associated Press (AP), ve Iraklı istihbarat yetkilileriyle Fransız bir milletvekiline dayandırarak geçtiği haberinde örgütün Avrupa'ya karşı düzenlenecek saldırılar için özel kampları bulunduğunu belirtti.

AP'ye konuşan yetkililer, birbirine bağlı terör hücreleri olarak çeşitli ülkelere gönderilen lara doğru zamanı ve doğru yeri bulduklarında eylem düzenlemeleri için emir verildiğini söyledi.

13 Kasım'da Fransa'nın başkenti Paris'teki saldırıları düzenleyen teröristlerden birinin de Avrupa'ya 90 militandan oluşan bir grupla girdiği ileri sürülmüştü.

Fransız senatör ve terör ağlarını araştıran komisyonun eş başkanı Nathalie Goulet, yaklaşık 5 bin Avrupalının Suriye'ye gittiğini belirterek, 400 ila 600 militanın Avrupa ülkelerinde terör eylemleri düzenlemek için özel olarak eğitildiğini savundu.

Goulet, "2014'te örgüt, militanlarına birkaç haftalık eğitim veriyordu. Şimdi stratejisi değişti. Özel birimler kuruyor. Bu birimlerin eğitimi daha uzun sürüyor. Amaçları, artık mümkün olduğunca çok kişi öldürmek değil, daha fazla terör eylemi düzenlemek" ifadelerini kullandı.

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) da ocak ayında yayımladığı raporunda 'in "dış eylemler komutanlığı" kurduğunu ve farklı ülkelerde eylemde bulunacaklar için savaş stratejileri, patlayıcı, gözetleme teknikleri gibi özel eğitim verdiğini kaydetmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DAEŞ'in Avrupa'da 400 militanı olduğu iddia edildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN