Evet! O parçalar kayıp uçağa ait

Avustralya hükümeti, Mozambik’te bulunan parçaların Malezya Havayolları’nın kayıp uçağına ait olduğunun neredeyse kesinleştiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 25.3.2016
Evet! O parçalar kayıp uçağa ait
Avustralya Ulaştırma Bakanı Darren Chester, Mozambik'te bulunan ve incelemek üzere Avustralya'ya getirilen parçaların, 8 Mart 2014'te Malezya Havayolları'nın kaybolan uçağına ait olduğunun neredeyse kesinleştiğini açıkladı. Chester, Güney Afrika kıyılarında bulunan iki enkaz parçası üzerinde Canberra'da yapılan test çalışmalarının tamamlandığını, iki parçanın da Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçağıyla çok uyumlu olduğunu söyledi.

EN ÇOK KAYIP YAŞANAN 10 UÇAK KAZASI

2 YIL ÖNCE KAYBOLDU

Ulaştırma Bakanı Chester, parçaların, Avustralya Yeryüzü Bilimi, Avustralya Ulaşım Güvenlik Bürosu, Malezya ICAO Annex, Boeing, Malezya Sivil Havacılık Departmanı ve MH370 için oluşturulan 13 güvenlik araştırma ekibi tarafından incelendiğini belirterek, "Analizler sonucunda enkazın neredeyse kesin olarak MH370'e ait olduğu sonucuna varılmıştır" dedi. Malezya Havayolları'na ait MH370 sefer sayılı Boeing 777 tipi uçak Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken, içindeki 227 yolcu ve 12 mürettebatla 8 Mart 2014'te kaybolmuştu. Uçağın enkazı, tüm çabalara rağmen bulunamamıştı. Avustralya liderliğindeki çalışmaların sonuncusu olan deniz tabanını sonar teknolojili insansız denizaltılarla tarama çalışmaları sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evet! O parçalar kayıp uçağa ait
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN