Türkiye'nin en iyi haber sitesi

den ne büyük şok!

'deki kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını ihlal eden nin başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki in kontrolünde bulunan Billa beldesine saldırdığı, çıkan çatışmalarda 25 rejim askerinin öldüğü bildirildi.

Giriş Tarihi: 26.3.2016 23:34 Güncelleme Tarihi: 26.3.2016 23:40
Muhaliflerden Esad güçlerine büyük şok!

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşması ihlal eden , başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde bulunan in kontrolündeki Billa beldesine saldırdı.

Muhalif gruplardan Feylek er Rahman'a bağlı birliklerin Esed güçlerini belde çevresinden püskürttüğü, çatışmalarda 25 rejim askerinin öldüğü ve ne bağlı çok sayıda askerin aracın imha edildiği belirtildi.

''EBU FADIL ABBAS TUGAYI BÖLGEDE REJİME DESTEK VERDİ''

Bu arada Billa'daki yerel medya aktivistlerinden Ammar el Adil, Irak milisleri destekli Ebu Fadıl Abbas Tugaylarının belde çevresinde güçlerine destek verdiğine işaret ederek ''Esad güçleri Doğu Guta bölgesinde kontrolü sağlamak için Merc ve Billa beldelerine saldırdı. Rejim bu beldeleri alarak Doğu Guta'ya hakim olmak istiyor. Fakat başarılı olamıyor'' dedi.

Muhaliflerin Billa çevresinde kazdıkları hendek ve tünellerden Şam yönetimine bağlı güçlere zayiat verdiğine değinen Adil, rejim güçlerinin Billa beldesinde silahlı muhaliflerin bulunduğu yerlere havan topu ve ağır silahlarla saldırdığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhaliflerden Esad güçlerine büyük şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN