'dan 'nın ziyaretine ilişkin ilginç yorum

Devrimi'nin lideri Fidel , Başkanı Barack 'nın geçen hafta Küba'ya yaptığı tarihi ziyaretle ilgili sessizliğini bozdu.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 20:07 Güncelleme Tarihi: 28.3.2016 20:22
Castro'dan Obama'nın Küba ziyaretine ilişkin ilginç yorum
BBC'nin haberine göre, Fidel , resmi Granma gazetesinde yayınlanan makalesinde, 'nın uzlaşıyla ilgili yorumlarını, lılara kalp krizi geçirtebilecek bir "şurup" gibi sözleriyle nitelendirdi.

Castro, bin 500 kelimeden oluşan makalesinde, Domuzlar Körfezi Çıkarması'nı hatırlattı ve Küba'nın, "imparatorluğun" herhangi bir hediyesine ihtiyacı olmadığını yazdı.

Başkanı Barack Obama, Küba ziyaretinde Havana'da tarihi tiyatro binasında yaptığı konuşmada, halka seslenerek özgürlük vurgusu yapmış ve "Vatandaşlar korkmadan akıllarından geçeni özgürce söyleyebilmeli" ifadesini kullanmıştı.

Konuşmasının başında "Buraya Soğuk Savaş'ın Amerika kıtasındaki son kalıntılarını gömmeye geldim" diyen Obama, Küba halkına dostluk eli uzattıklarını söylemişti.

Obama, ABD'nin niyetinin Küba'da bir değişimi ya da ABD'nin siyasi ve ekonomik sistemini dayatmak olmadığını belirterek, "Her ülkenin, her halkın kendi yolunu belirleme, kendi modelini şekillendirme hakkını tanıyoruz" diye konuşmuştu.

Küba'da Devlet Başkanı Raul Castro tarafından törenle karşılanan Obama, 88 yılın ardından adayı ziyaret eden ilk ABD Başkanı olmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Castro'dan Obama'nın Küba ziyaretine ilişkin ilginç yorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN