Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CIA Başkanı'nın çok gizli ziyareti ortaya çıktı

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı CIA Başkanı John Brennan’ın mart ayı başlarında Moskova’yı gizlice ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 28.3.2016 16:32
CIA Başkanı'nın çok gizli ziyareti ortaya çıktı

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Oleg Sıromolotov, CIA Direktörü John Brennan'ın bu ayın başında Moskova'ya geldiğini ancak bu ziyaretin, Rus güçlerinin Suriye'den kısmen geri çekilmesi kararıyla herhangi bir bağlantısı olmadığını söyledi.

Interfax haber ajansının sorusunu yanıtlayan Sıromolotov, "Brennan'ın burada (Moskova'da) olduğu gizlenmedi. Brennan, Rusya Dışişleri Bakanlığı'na uğramadı. Ancak Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve bir yere daha gittiğini biliyorum" dedi.

'BİRBİRİNDEN TAMAMEN FARKLI OLAYLAR'

Diğer taraftan Sıromolotov, Brennan'ın bu ziyaretinin Rus güçlerinin ana bölümünün Suriye'den geri çekilmesi kararıyla hiçbir ilgisi olmadığını da vurguladı: "Brennan'ın ziyareti ve güçlerimizin büyük bölümünün geri çekilmeye başlaması birbiriyle bağlantılı değil. Bunlar, birbirinden tamamen farklı olaylar."

'PUTİN'LE GÖRÜŞMEDİ'

Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov da, Brennan'ın Moskova ziyareti sırasında Kremlin'le, yani Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le herhangi bir teması olmadığını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CIA Başkanı'nın çok gizli ziyareti ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN