askerlerinin yakınlarına 'den ayrılmaları emri verildi

Savunma Bakanlığı (Pentagon), İzmir, Muğla, Adana'da görevli askeri personelin yakınlarından bölgeden ayrılmalarını istedi.

Giriş Tarihi: 29.3.2016 22:42 Güncelleme Tarihi: 29.3.2016 22:52
ABD askerlerinin yakınlarına Türkiye'den ayrılmaları emri verildi
Avrupa Komutanlığından yapılan açıklamada, İncirlik Üssü dahil Adana, İzmir ve Muğla'daki personelin yakınlarının "devam eden güvenlik endişeleri nedeniyle" bölgeden ayrılmasına yönelik emrin Savunma Bakanlığınca onaylandığı belirtildi.

Söz konusu kararın kalıcı bir düzenleme olmadığına işaret edilen açıklamada ABD ve 'nin DAEŞ ile ortak mücadelede birlikte olduğu ve İncirlik üssünün DAEŞ'e yönelik operasyonlarda kilit rol oynadığı kaydedildi.

ABD ordusunun Avrupa'daki komutanı General Philip Breedlove, bu kararı Türk hükümetiyle ve ABD dışişleri ve savunma bakanlıklarıyla istişare içinde aldıklarını bildirdi.

Breedlove, yaptığı açıklamada, "Asker aileleri açısından bunun rahatsız edici olduğunun farkındayız fakat onları güvende tutmalı ve terörle mücadelede güçlü müttefikimiz Türkiye'yi desteklemek için güçlerimizin muharip etkinliğini güvence altına almalıyız." ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD askerlerinin yakınlarına Türkiye'den ayrılmaları emri verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN