Hava Kuvvetlerine ait düştü!

Hava Kuvvetlerine ait bir savaş uçağı Bagram üssünden kalkışından kısa süre sonra yere çakıldı. Uçağın pilotu fırlatma sistemiyle uçağın düşüşünden kısa süre önce paraşütle atlatarak yara almadan kurtuldu.

Giriş Tarihi: 29.3.2016 22:54 Güncelleme Tarihi: 29.3.2016 23:05
ABD Hava Kuvvetlerine ait F-16 düştü!

Yerel saatle 20.30 sularında Bagram hava üssünden kalkışa geçen askeri jetin kalkıştan kısa süre sonra havaalanı yakınlarındaki kırsal araziye çakıldı. hava kuvvetleri yetkililerince yapılan resmi açıklamada 455. hava gücüne bağlı Bagram'daki bir 'nın teknik nedenlerden kaynaklanan bir sorun ardından pilotun kontrolünden çıktığı ve hızla düşmeye başladığı, pilotun kısa süre içinde fırlatma koltuğu sistemini çalıştırarak paraşütle yara almadan havaalanı yakınlarındaki araziye indiği belirtildi. Açıklamada kurtarma ekiplerinin kısa sürede düşen uçağın pilotuna ulaşarak Bagram üssündeki hastaneye ulaştırdıkları kaydedildi. Öte yandan yapılan açıklamada uçağın düşüşünde herhangi bir saldırının etkisi olmadığı ve uçağın düşüş nedeninin araştırıldığı vurgulandı.

ABD hava kuvvetlerine bağlı lar Afgan güçlerinin operasyonlarında gözetleme ve gerektiğinde hava desteği amaçlı olarak görev yapıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Hava Kuvvetlerine ait F-16 düştü!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN