", sayesinde istikrar kazandı"

Giriş Tarihi: 30.3.2016 02:23
Esad, Rusya sayesinde istikrar kazandı

Genelkurmay Başkanı Dunford, ’nın, terör örgütüne karşı savaşmak için girdiği ’de, Beşşar rejimini destekleyerek tekrar istikrar kazanmasını sağladığını belirtti.

Genelkurmay Başkanı General Joseph Dunford, 'nın, terör örgütüne karşı savaşmak için girdiği 'de, Beşşar rejimini destekleyerek güçlenmesini sağladığını söyledi.

Dunford, Washington merkezli düşünce kuruluşu Strateji ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi'nde (CSIS) katıldığı konferansta, Rusya'nın Suriye'deki rolüne ilişkin konuştu.

"Dürüst olmak gerekirse Esed rejimi geçen sene temmuz ya da ağustos ayında kötü durumdaydı ve şu anda ise tekrar istikrar sağlamış durumda" diyen Dunford, Rusya'nın Suriye'ye girmesiyle birlikte Esed rejiminin tekrar güç kazandığını belirtti.
"Esed'i güçlendirmek konusunda etkili oldular"

Dunford, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Karşımıza ise söyle bir soru çıkıyor; Rusya neden ilk başta oraya girmişti? Belirttikleri sebebe göre DAEŞ'e karşı mücadele edeceklerdi. Şimdi ise Suriye'den çekildiklerini söylediler. Bana göre, DAEŞ'e karşı hala yapılması gereken iş var. Suriye'ye giriş sebepleri hakkında niyetlerinden emin değilim. Fakat kesinlikle Esed'i güçlendirmek konusunda etkili oldular."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Esad, Rusya sayesinde istikrar kazandı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN