Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afrikalı Aylan!

sahilinde çekilen fotoğraf göçmen trajedisini gözler önüne serdi... Bir Afrikalı’ya ait olduğu ifade edilen cansız beden için “Afrikalı Aylan” yorumları yapıldı

Giriş Tarihi: 31.3.2016
Afrikalı Aylan!
Avrupa Birliği () ve Türkiye tarafından alınan önlemlerin ardından özellikle Afrika'dan kaçan göçmenler, yönlerini 'ya çevirdi. İtalyan Sahil Güvenlik birimleri sadece bir gün içinde açıklarında bin 500'den fazla göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

ÖLÜME YOLCULUK...
ABD merkezli Associated Press Haber Ajansı'nın Libya'nın Gast Garabuli Sahili'nden çektiği bir fotoğraf ise yaşanan trajediyi gözler önüne serdi. Kıyıya vuran onlarca cansız beden arasından bir Afrikalı göçmene ait olduğu belirtilen cansız bedenin kumsaldaki hali "Afrikalı Aylan" olarak yorumlandı. Birleşmiş Milletler, 2016'nın başından bu yana 17 bin 500 göçmenin Libya'dan İtalya'ya geçtiğini duyurdu.

BİR GÜNDE 190 SIĞINMACI
Öte yandan kaçak yollarla Yunanistan'a geçmeye çalıştığı belirlenen İzmir Narlıdere'de 94, Çeşme'de 44 sığınmacı yakalandı. Çanakkale'de 35, Antalya'da ise 17 Suriyeli ve Afgan sığınmacı, yakalanarak Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'ne götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afrikalı Aylan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN