Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağdadi’nin elçisi öldürüldü

Terör örgütü DAEŞ’in lider kadrosuna 1 ay içinde 3’üncü büyük darbe vuruldu. Örgütün maliye ve savunma bakanlarının ardından şimdi de Bağdadi’nin elçisi öldürüldü

Giriş Tarihi: 1.4.2016
Bağdadi’nin elçisi öldürüldü
Irak ve 'deki topraklarını kaybetmeye başlayan terör örgütü DAEŞ'in üst düzey kadrosuna darbe vurulmaya devam ediyor. Londra merkezli İnsan Hakları Gözlemevi'nin dün yaptığı açıklamaya göre DAEŞ lideri Ebu Bekir Bağdadi'nin elçisi Ebu el-Haijaa, öldürüldü. Açıklamada Tunuslu olan elçinin, muhtemelen 'ye ait bir insansız hava aracı ile düzenlenen operasyonda öldüğü kaydedildi. Olayın önceki gün DAEŞ'in kendi başına başkent ilan ettiği Suriye'nin Rakka kentinde gerçekleştiği öğrenildi.

SINIRDA YAKALANAN DAEŞ'LİNİN ÇUVALINDAN ÇIKANLAR ŞAŞIRTTI!

Henüz Haijaa'nın ölümü hakkında ABD'den veya DAEŞ'e yakın haber sitelerinden herhangi bir doğrulama yapılmadı.

Fransız AFP haber ajansı Haijaa'nın bizzat Bağdadi tarafından operasyondan 24 saat önce Irak'tan Suriye'ye gönderildiğini aktardı. Edinilen bilgilere göre Haijaa, Rakka ve Halep'teki gelişmeleri gözlemek amacıyla bölgedeydi. Hava operasyonunun Haijaa'nın da içinde bulunduğu arabaya yönelik yapıldığı kaydedildi.

"ÖRGÜTE SIZILDI"

Bağdadi'nin elçisinin öldürülmesiyle DAEŞ'in üst düzey kadrosuna 1 ay içerisinde 3'üncü büyük darbe vurulmuş oldu. ABD geçen hafta da DAEŞ'in Maliye Bakanı olduğu bilinen ve başına 7 milyon dolar ödül konulan Abdurrahman Mustafa el Kaduli'nin öldürüldüğünü açıklamıştı. Bu ayın başında ise örgütün Savunma Bakanı olan Ömer el Şişani'nin öldürüldüğünü duyurulmuştu. AFP ajansına konuşan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Direktörü Abdurrahman Rami, "DAEŞ'in lider kadrosu giderek zayıflıyor. Ardı ardına gerçekleştirilen bu operasyonlar, DAEŞ'in içine sızıldığını gösteriyor. Çünkü içeriye sızma olmadan DAEŞ'in liderlerini öldürmek mümkün değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağdadi’nin elçisi öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN