Las Vegas’a Gezegen

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Las Vegas’a Kızıl Gezegen

Kumarhaneler şehri Las Vegas’ta, 2 milyar dolara mal olacak konseptli eğlence , Dünya’nın dörtte biri yerçekimi ile Gezegen deneyimini yaşatacak

ABD'nin kumarhaneleriyle ünlü Las Vegas kentinde bir konsorsiyum, kentte temalı bir eğlence inşa edecek. İki milyar dolar harcanarak 2021 yılında tamamlanması beklenen Mars World isimli eğlence merkezinde, insanlara Dünya'daki yerçekiminin dörtte birinde yani Mars ortamında yürüme imkânı sağlanacak.

HEDEF: 7 MİLYON ZİYARETÇİ
Eğlence merkezininin baş tasarımcısı John Spencer, maliyetin 500 milyon dolarlık kısmının sağlandığını belirterek, tasarımda asıl olarak Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan, Japonya'daki Uzay Parkı'ndan, Washington D.C.'deki Bilim Kurgu Müzesi'nden ve Las Vegas'taki Star Trek: The Experience isimli eğlence merkezinin tasarımlarından etkilendiklerini söyledi. Spencer, her yıl ortalama 40 milyon kişinin Las Vegas'ı ziyaret ettiğini belirterek, Mars World'ün yılda 7 milyon ziyaretçiyi hedeflediğini belirtti. Merkezde Mars'ta gezintiye çıkmış hissi yaratılacak yeryüzü ve yeraltı mekânlarla yürüyüş ve sağlıklı yaşam alanları bulunacak. Merkezin içindeki raylı sistem de ziyaretçilerin ulaşımını sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Las Vegas’a Kızıl Gezegen
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN