Türkiye'nin en iyi haber sitesi

düşmanının öldürüldüğü kesinleşti

Esad’ın Şebbihası olarak bilinen ve her fırsatta ’yi tehdit eden terörist Mihraç Ural’ın öldüğü kesinleşti. Güvenlik kaynakları, muhaliflerin 120 ve 90 milimetrelik toplarla ateş altına aldığı bir karargâhta Ural’ın da bulunduğunu belirledi

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Türkiye düşmanının öldürüldüğü kesinleşti
Beşar Esad'ın eli kanlı teröristi Mihraç Ural'ın öldüğü haberleri doğrulandı. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'ı yoğun şekilde kullanan Ural, öldürüldüğü iddialarından sonra Twitter'da hiçbir paylaşım yapmamıştı. Bu durum Ural'ın öldürüldüğü şüphelerini artırırken, Ankara'ya gelen bilgiler Ural'ın muhalifler tarafından öldürüldüğünü doğruladı.

KARARGÂHA BASKIN
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre Mihraç Ural, Suriye- sınırındaki Lazkiye'de öldürüldü. Esad askerlerinin karargâh olarak kullandığı bir noktayı gözetleyen muhalifler, bölgeye bir konvoyun geldiğini gördü. 29 Mart akşamı meydana gelen olayda, konvoyun yeni asker ve milisler getirdiği anlaşılınca hemen durum değerlendirmesi yapıldı. Karargâha gelen askerler arasında Mihraç Ural'ın ve Esad rejiminin bazı komutanlarının da olduğu tespit edildi. Saldırı kararı alan muhalifler, 120 ve 90 milimetrelik toplarla karargâhı yoğun ateş altına aldı. Bölgeye kısa süre içinde ambulanslar gelirken, muhaliflerin saldırısında ölen ve yaralananlar hastaneye götürüldü. Hastane kaynaklarından yapılan kontrollerde, getirilenler arasında Ural'ın da bulunduğu ve saldırıda öldüğünün kesinlik kazandığı belirlendi. Güvenlik kaynakları, Ural'ın saldırıdan sonraki gün eşinin memleketi olan Lazkiye'nin Kardaha ilçesinde defnedildiğini tespit etti. Mihraç Ural'ın öldürüldüğü haberleri duyulunca, Ahrar'uş Şam Askeri Sözcüsü Ebu Yusuf el-Muhacir Anadolu Ajansı'na saldırıyı kendilerinin yaptığını ve Ural'ın saldırıda öldürüldüğünü duyurmuştu.

ELİNDE ÇOCUKLARIN KANI VAR
Terörist Mihraç Ural, 52 vatandaşın hayatını kaybettiği Hatay'daki bombalı saldırıları planlayan isim olarak öne çıkmıştı. Hatay doğumlu olan ve 1982 yılında Suriye'ye kaçan Ural, Esad ile yakın ilişkileri olan bir terörist. Ural, Rusya'nın Türkmendağı'na yönelik saldırılarını artırması üzerine yeniden kendini göstermeye başlamıştı. Ural, Rusya'nın havadan bombaladığı Bayırbucak Türkmenlerine yoğun saldırılar başlatmıştı. Terörist Mihraç Ural, 3 Mayıs 2013'te de, Sünnilerin yaşadığı Banyas ve Beyda köylerinde çoğunluğu kadın ve çocuk en az 150 kişiyi katletmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye düşmanının öldürüldüğü kesinleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN