Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da gençler lara desteğiyle hazırlanıyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı () ’ın başkenti Kabil’e bağlı Bagrami ilçesinde uluslararası lara sporcu yetiştiren ve aralarında güreş ve tekvando alanında madalya sahibi sporcusu bulunan 17 spor kulübüne yardım yaptı.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 11:47 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 11:52
Afganistan’da gençler Olimpiyatlara TİKA desteğiyle hazırlanıyor

tarafından sosyal-kültürel programlar kapsamında, 'da genç kesiminin zararlı akımların tesirine maruz kalmalarını engelleme ve spor etkinlikleri ile doğru bir şekilde yönlendirilmeleri için Kabil Bagrami ilçesinde bulunan 17 spor kulübüne 240 adet güreş minderi, 350 adet dövüş spor malzemesi, 830 adet deri örtü ve 17 adet ağırlık kaldırma takımı yardımında bulunuldu.

"YARDIMLARIN MANEVİ DEĞERİ ÇOK BÜYÜK"

Aralarında güreş ve tekvando alanında da madalya sahibi bulunan spor kulüpleri TİKA'nın desteğiyle lara daha iyi hazırlanacak. Spor malzemelerinin teslim töreninde konuşan Bagrami Kaymakamı Muhammed Şefi Samanyal yardımların gençleri en iyi şekilde motive ettiğini belirterek malzemelerin değeri ne olursa olsun kendileri için manevi değerinin çok yüksek olduğunu belirtti. Samanyal konuşmasının devamında Afgan gençlerinin inşallah bu yardımlar sayesinde daha fazla madalya kazanarak ülkelerini en iyi şekilde uluslararası arenada temsil edeceklerini ifade ederek dost ve kardeş ülke ve TİKA'ya teşekkürlerini ifade etti.

TÜRK HALKININ YARDIMLARINI KARDEŞ ÜLKE AFGANİSTAN'A ULAŞTIRIYORUZ

TİKA Kabil Koordinatörü Süleyman Şahin ise "Biz 'deki Müslüman kardeşlerinizin yardımlarını 'daki her yere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bugün sabah da üç sağlık ocağının ihtiyaçlarının giderdik ve şimdi de buraya geldik ve sporcu kardeşlerimize bu spor malzemelerini vereceğiz. Biz tarihin başından beri kardeşiz ve Elhamdülillah iki halk ve millet de Müslüman. İnşallah bu malzemeler size faydalı olur ve spor yapmanıza katkı verir. Güle güle kullanın, bunlar Türkiye'den size bir hediyedir" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Afganistan’da gençler Olimpiyatlara TİKA desteğiyle hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN