Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'dan 'ı şoke eden çağrı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanı Pedro Agramunt, Ermeni birliklerinin işgal altındaki Azeri topraklarından BM Güvenlik Konseyi kararlarına uygun olarak geri çekilmesi çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 05:47 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 09:55
Avrupa'dan Ermenistan'ı şoke eden çağrı

Agramunt, yaptığı yazılı açıklamada, Yukarı Karabağ'daki şiddet olaylarından ve insanların yaşamlarını kaybetmesinden derin endişe ve büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Taraflara derhal ateşkese saygı göstermeleri ve barışçıl çözüm için müzakerelere başlamaları çağrısı yapıyorum'' ifadesini kullandı.

ATEŞKES SONRASI FLAŞ GELİŞME

AZERBAYCAN'IN KARARI MEMNUNİYETLE KARŞILANDI

ve 'ın 2001 yılında Avrupa Konseyine üye olurken Yukarı Karabağ sorunun barışçıl bir şekilde çözümü için çaba göstereceklerini yolunda taahhütte bulunduğunu kaydeden Agramunt, iki hükümete de şiddetten uzak durmaları çağrısı yaparken, 'ın tek taraflı ilan ettiği duyurulan ateşkes haberini memnunlukla karşıladığı bildirdi.

"İŞGAL ALTINDAKİ TOPRAKLARDAN ÇEKİLİN"

Agramunt, açıklamasında, ''BM Güvenlik Konseyi kararına uygun olarak Ermeni birliklerinin işgal altındaki Azeri topraklarından geri çekilmeleri çağrısını yapıyorum'' ifadelerine yer verdi.

Azerbaycan'a bağlı Dağlık Karabağ, 1991'de Ermenistan tarafından işgal edilmiş ve 1994'te yapılan ateşkes anlaşması çıkan gerginlikler sonucu bozulmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'dan Ermenistan'ı şoke eden çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN