Türkiye'nin en iyi haber sitesi

- cephe hattındaki çatışma

Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Ermeni güçlerinin yerleşim birimlerine saldırılarını bir an önce durdurmadığı taktirde, Azerbaycan ordusundan, işgal altındaki Yukarı Karabağ'ın Hankendi ve diğer yerleşim birimlerine yıkıcı darbe vurmaya hazır olmalarını istedi.

Giriş Tarihi: 4.4.2016 19:23 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 19:25
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışma

Savunma Bakanlığı, - cephe hattında son günlerde yaşanan gerginlik ve Azerbaycan yerleşim birimlerinde yaşanan sivil kayıplarla ilgili açıklama yayımladı.

Açıklamada, son günlerde büyük askeri kayıplar veren Ermenistan güçlerinin bu başarısızlıklarını gizlemek için sivil halkın yaşadığı Azerbaycan yerleşim birimlerine saldırı düzenledikleri belirtildi.

Açıklamada, Azerbaycan'ın, uluslararası hukuk normlarına uyulması ve sivil halka yönelik saldırıları durdurma taleplerine Ermenistan'ın cevap vermemesi halinde karşı önlemler alacağı kaydedildi. Bu kapsamda Savunma Bakanı Zakir Hasanov'un, Azerbaycan ordusu bütün birimlerine, işgal altındaki Yukarı Karabağ'ın başkenti Hankendi ve diğer yerleşim birimlerine yıkıcı darbe vurmaya hazır olmaları emrini verdiği bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki çatışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN