Vatana hıyanet etmek olmaz

Giriş Tarihi: 4.4.2016
Vatana hıyanet etmek olmaz

askerlerinin Ermenistan hattında şehit olmasının ardından gözyaşları içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soru soran Ganire Ataşova, "Vatan her şeyin üstündedir" dedi

Erdoğan'a ağlayarak soru soran Azeri gazeteci

'nin Maryland eyaletindeki Türk Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nin açılışında önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ağlayarak 'daki şehit askerlerle ilgili soru soran lı muhabir Ganire Ataşova, hislerini anlattı. Anadolu Ajansı'na konuşan ANS TV muhabiri Ataşova, yaklaşık 5 aydır vatanından uzakta olduğunu, ülkesi için zor olan bir günün gurbetteki yurttaşları için de zor olacağını dile getirdi. Ataşova, "Şehitlerin haberini alırken ve bununla ilgili soru sorarken duygulandım. Şüphesiz bir gazeteci olarak hislerimi ben bildirmemeliyim ama göz önünde bulundurun ki ben de bir anneyim, kadınım, benim de iki evladım var. Şehit düşen askerler benim de evlatlarımdı ve duygulandım. Vatanımın zor gününde o 12 şehidin anasının yerinde, şehitlerin bacılarının yerinde kendimi hissettim" dedi.

EN ŞİDDETLİ ÇATIŞMALAR
Ataşova, Azerbaycan medyasında şehit haberlerine çok hassas yaklaşıldığını, Türkiye'deki şehit haberleri de verilirken hassasiyet gösterildiğini anlatarak, "Bizler gazeteci olsak da bu demek değildir ki hislerimizi öldürmeliyiz. Habere haber deyip geçmemeliyiz. İnsan önce kendi insanlığını korumalıdır" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'deki şehit haberlerinde medyanın tutumunu eleştirerek, "Bizim ülkemizde medyanın gözlerinde de bu gözyaşını görebilecek miyiz?" sözlerinin hatırlatılması üzerine Ataşova, şunları kaydetti: "Vatan her şeyden üstündür, vatana hıyanet etmek olmaz. Ne olursa olsun vatan senin canındır, kanındır. Çünkü vatanımız olmasa ne yaparız? ABD gibi büyük devletlerde vatanına göre insanlara hürmet ediyorlar." Azerbaycan - Ermenistan hattında cuma gecesi başlayıp dün sabaha kadar devam eden çatışmalarda 12 Azeri askeri şehit düşerken, 100 Ermeni askeri öldü ya da yaralandı. Bölgede 1994'ten bu yana en şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azeri gazeteci hakkında "Az önce bir Azeri gazeteci önümü kesti. Onun gözlerinde gözyaşı gördüm, acaba bizim ülkemizdeki medyanın gözlerinde de bu gözyaşını görebilecek miyiz?" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vatana hıyanet etmek olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN