Türkiye'nin en iyi haber sitesi

: Komuta merkezlerini vurduk

'ın tek taraflı ateşkes ilan etmesine rağmen, sınırında çatışmalar sürüyor. Dün 3 askeri şehit düştü. Komuta merkezi vurulan Ermenistan'ın ise 170 askeri öldürüldü

Giriş Tarihi: 5.4.2016
Azerbaycan: Komuta merkezlerini vurduk
sınırları içindeki sivil yerleşim bölgelerine 'dan ateş açılmasıyla cuma gecesi başlayan çatışmalar, Bakü'nün tek taraflı ateşkes ilan etmesine rağmen dün de devam etti. Savunma Bakanlığı, Ermenistan'ın durumu "gerginleştirmesiyle" yaşanan çatışmalarda üç askerin şehit olduğunu açıkladı. Saldırılarda bir sivil de hayatını kaybetti.

TARAFLAR GÖRÜŞECEK
Ermeni güçlerinin Hocavend-Fuzuli yönünde Azerbaycan mevzilerine saldırı girişiminde bulunduğu, Azerbaycan askerlerinin de yanıt verdiği bildirildi. Bakanlık, Azerbaycan ordusunun sınır hattındaki Ermeni güçlerin komuta karargahını imha ettiğini, çok sayıda albay ve generalin hayatını kaybettiğini duyurdu. Yaklaşık 170 Ermeni askerinin öldürüldüğü, 12 zırhlı aracın imha edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, Ermeni güçlerinin silahlarını bırakarak geri çekildiği bildirildi. Hafta sonu Azerbaycan ordusu tarafından geri alınan mevzilerin de güçlendirildiği kaydedildi. Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, saldırıların durmaması halinde, ordudan Yukarı Karabağ'ın Hankendi ve diğer yerleşim birimlerine yıkıcı darbe vurmaya hazır olmalarını istedi. Bu arada AGİT'in Yukarı Karabağ sorununu ele alan Minsk Grubu'nun eşbaşkanı Fransa ise Azerbaycan ve Ermenistan'ı ateşkese davet ederek, bugün tarafların Viyana'da bir araya geleceğini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Azerbaycan: Komuta merkezlerini vurduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN