Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye’de katil Esed’i destekleyen şaşırtmadı!

Suriye'de milyonlarca insanın katili Esed'in destekçisi olan , ve Ermenistan arasında yaşanan askeri çatışma konusunda "tarafsız" olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 5.4.2016 11:40
Suriye’de katil Esed’i destekleyen İran şaşırtmadı!

-Ermenistan cephe hattındaki çatışmalar nedeniyle Meclisi Milli Güvenlik ve Dış politika Komisyonu'nda Dışişleri Bakanlığı temsilcisinin de katıldığı bir toplantı düzenlendi.

İki ülke arasında devam eden çatışmalar ve çatışma bölgesinden 'a atılan mühimmat konusunda komisyon üyelerine bilgi veren Dışişleri Temsilcisi, İran'ın yaşanan gerilim konusunda " tarafsız " bir politika izlediğini söyledi.

Komisyon üyelerinden milletvekili İbrahim Ağa Muhammedi, yaptığı açıklamada, " Toplantıda çatışmaların, var olan hassasiyetler nedeniyle her iki ülkenin de yararına olmayacağın altı çizildi. İran da tarafsız bir tutum izleyerek çatışmaların durdurulmasına çalışıyor " diye konuştu.

Öte yandan bugün Azerbaycan, İran ve Türkiye Dışişleri Bakanlarının katılımıyla İran'ın Ramser kentinde üçlü bir toplantı yapılıyor. Toplantıda Azerbaycan- Ermenistan arasındaki çatışmaların özel olarak ele alınması bekleniyor.

İRAN'DAN SURİYE'YE ASKER SEVKİYATI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye’de katil Esed’i destekleyen İran şaşırtmadı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN