Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ZDF'nin ofisi önünde

Alman kanalı ZDF'de yayınlanan video klipte Cumhurbaşkanı 'a hakaret edildiği gerekçesiyle, kanalın ofisi önünde düzenlendi.

Giriş Tarihi: 6.4.2016 16:10
ZDF'nin İstanbul ofisi önünde eylem

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

nedeniyle çok sayıda çevik kuvvet polisi, kanalın ofisinin bulunduğu bina önünde önlem aldı. Cadde her iki yönden araç trafiğine kapatıldı; bina çevresine TOMA'lar konuşlandırıldı.

Yaklaşık 100 kişilik bir kalabalık, saat 13.00 sıralarında Alman kanalı ZDF'nin ofisinin bulunduğu bina önüne geldi. Ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafları bulunan grup, tekbir getirip "Dik dur eğilme bu millet seninle", " milletimizdir" şeklinde slogan attı.

Kalabalık adına basın açıklaması yapan İskender Közen, "Sözü geçen yayın her ne kadar hayali ve mizahi bir yayın olarak gösterilmeye çalışılsa da tahammül edilemez derecede rezillik, saygısızlık içerdiği aşağılayıcı ve onur kırıcı olduğu aşikardır. Yayında Türkiye Cumhuriyeti bayrağı kullanılarak ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hakkında bu şekilde aşağılayıcı ve alaycı bir biçimde söz edilmesi mizahi eleştiriyi aşmakta, alenen hakaret içermektedir" dedi.

SİYAH ÇELENK BIRAKTILAR

Açıklamanın ardından grup içerisinden bir kişi üzerinde 'ZDF' yazan siyah çelengi ofisin bulunduğu bina önüne bıraktı. Bir süre daha slogan atan kalabalık eylemin ardından olays��z dağıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ZDF'nin İstanbul ofisi önünde eylem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN