Balkondan Scarlett çıktı

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Balkondan Scarlett çıktı

Çinli tasarımcı azmetti 18 ayda evinin balkonunda robot yaptı. Scarlett Johansson’a benzeyen robot 50 bin dolara mal oldu. Robot Scarlett, iltifat edilince gülümsüyor

Çinli ürün ve grafik tasarımcısı Ricky Ma, Hollywood oyuncusu Scarlett Johansson'a benzeyen insansı robot yaptı. Tasarımcı, ilham aldığı oyuncunun adını vermese de benzerlik medyasının gözünden kaçmadı.
Robotun prototipi 18 aylık bir çalışmanın sonucu olarak ortaya çıktı. "Mark 1" isimli robot, sorulan sorulara cevap verebiliyor.
Ancak Mark 1'in dudakları söylenilen kelimelerle henüz uyumlu olarak hareket edemiyor. Robotun tanımında çekilen bir videoda Mark 1'e "Çok güzelsin" denildiğinde hafif bir gülümsemeyle teşekkür ediyor.
Robotun insana en çok benzeyen yeri ise gözleri. 3D yazıcıyla hazırlanan robot, daha gerçekçi görünmesi için silikon bir deriyle kaplandı.

'HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM'
Tasarımcı Ma, çocukken robotların yer aldığı çizgi filmleri çok sevdiğini ve bir gün kendi robotunu tasarlamayı amaç edindiğini anlattı. "Zamanı gelince bunu yapmam ve hayalimi gerçekleştirmem gerekiyordu" diyen tasarımcı, birçok kişinin fikrini çılgınca bulduğunu ve kendisini vazgeçirmeye çalıştığını ifade etti. Kendi imkânlarıyla projesini hayata geçiren Ma, robotu evinin balkonunda yaptığını, maliyetinin ise 50 bin doları bulduğunu açıkladı. İşini geliştirmek isteyen Ma, bir girişimcinin projesine yatırım yapmasını umuyor.
Ma, robot meraklılarına yardımcı olmak üzere bir de yazmayı planlıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkondan Scarlett çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN