Brüksel saldırılarının faili AP'de çalışmış

Giriş Tarihi: 7.4.2016 09:44 Güncelleme Tarihi: 7.4.2016 10:51
Brüksel saldırılarının faili AP'de çalışmış

Brüksel Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren 2 saldırganından biri olan Najim Laachraoui'nin, Avrupa Parlamentosu'nda temizlikçi olarak kısa süre çalıştığı ortaya çıktı.

Brüksel'deki terör saldırılarını gerçekleştirenlerden birinin kısa süre Avrupa Parlamentosu'nda (AP) çalıştığı ortaya çıktı.

AP Sözcüsü Jaume Duch Guillot, yaptığı açıklamada, saldırganın 6 yıl önce temizlikçi olarak bir ay AP'de çalıştığını belirtti. Sözcü, ismini vermediği saldırganın o dönem suç kaydının bulunmadığını ifade etti.

BRÜKSEL'DE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'NIN ÇADIRI KALDIRILDI
basını ise o saldırganın 25 yaşındaki Najim Laachraoui olduğunu yazdı. Brüksel Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren 2 saldırganından biri olan doğumlu Laachraoui'nin 130 kişinin öldüğü 13 Kasım'da Paris'i hedef alan saldırılarda kullanılan intihar yeleklerini yapan kişi olduğu da sanılıyor.

BRÜKSEL PARALEL YILANI DA KOYNUNDA BESLİYOR!

Brüksel Havalimanı'ndaki saldırıyı gerçekleştiren 2 intihar saldırganından biri olan Laachraoui'nin, Avrupa Parlamentosu'nda temizlikçi olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Brüksel'de bir metro istasyonu ve Brüksel Havalimanı'nda 22 Mart'ta düzenlenen saldırılarda 32 kişi ölmüş, 270 kişi yaralanmıştı. Saldırıların sorumluluğunu terör örgütü DAEŞ üstlenmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Brüksel saldırılarının faili AP'de çalışmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN