Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Gülen karşıtı lobi genişliyor

’de Gülen örgütüne karşı Türkiye’yi temsil eden hukuk firması Amsterdam & Partners yeni bir şirketle anlaşarak lobi faaliyetlerini artırdı.

Giriş Tarihi: 8.4.2016 22:29 Güncelleme Tarihi: 8.4.2016 22:30
ABD’de Gülen karşıtı lobi genişliyor

Geçen ay Gülen'in California'daki okul zinciri Magnolia'ya karşı şikayet dilekçesi veren Güney Afrika asıllı avukat Robert Amsterdam, şimdi de aynı eyalette bir halkla ilişkiler firması ile anlaştı. Adalet Bakanlığı belgelerine göre, Los Angeles merkezli MediaFix Associates adlı halkla ilişkiler firmasından Kindel Gagan ve John Schwada bundan böyle Amsterdam için çalışacak.

Türkiye adına doğrudan Amsterdam tarafından işe alınan halkla ilişkiler firması, uluslararası ya da anlaşmalara göre Türkiye'nin ABD'de takip ettiği dosyalar ile ilgili halkla ilişkiler yönlendirme hizmeti verecek. Şirkete bu hizmeti için ayda 9 bin dolar verilecek.

Amsterdam geçen hafta gerçekleştirdiği basın toplantısında Mart'ta California'daki Magonolia Okulları'ndaki usulsüzlüklerle ilgili olarak eyalet eğitim departmanına finansal bir soruşturma açılmasıyla ilgili olarak dilekçe verdiklerini söylemişti. Amsterdam, Magnolia okulları için yaptıkları başvurunun üstünden üç gün geçmeden Eyalet Meclisi'nde finansal denetimleri zorlaştıran bir yasa çıkarıldığını ve bunun tesadüf olamayacağını ima etmişti.

Halkla ilişkiler firması ile Mart'ta verilen şikayet dilekçesi sırasında anlaşıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’de Gülen karşıtı lobi genişliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN