Aliyev, Başbakanı Medvedev ile görüştü

Giriş Tarihi: 8.4.2016 16:14
Aliyev, Rusya Başbakanı Medvedev ile görüştü

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan’a resmi ziyaret gerçekleştiren Federasyonu Başbakanı Dmitri Medvedev ile bir görüşme gerçekleştirdi.

'a resmi ziyaret gerçekleştiren Federasyonu Başbakanı Dmitri Medvedev, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Aliyev ve Medvedev tarafından gerçekleştirilen görüşmede iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştiği vurgulandı. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Ermenistan'ın son günlerde provokasyon girişimlerine devam ettiğini vurgulayarak, "Azerbaycan gerekli cevabı verdi. 'ya provokasyonların durdurulması yönünde çabaları için teşekkür ediyorum. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin beni ve Ermenistan Cumhurbaşkanını telefonla aradı" dedi.

Aliyev, "Dağlık Karabağ sorunu uluslararası hukuk kuralları ve Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü içinde çözülebilir" ifadelerine yer verdi.

MEDVEDEV: "RUSYA'NIN BU KONUDA ÜZERİNE DÜŞEN HER ŞEYİ YAPACAĞINDAN ŞÜPHENİZ OLMASIN"

Rusya Federasyonu Başbakanı Medvedev ise, Rusya'nın AGİT Minsk Grubu Eşbaşkanı olarak Karabağ sorununun çözümünde önemli rol üstlendiğini bildirdi. Medvedev, ayrıca Karabağ sorununun çözümünde kendi katkısını da vurgulayarak, "Ben kendim de bir zamanlar çok çaba harcadım ve bunların boşa gitmemesini isterdim. Rusya'nın bu konuda üzerine düşen her şeyi yapacağından şüpheniz olmasın" dedi. Medvedev, Azerbaycan ve Rusya arasında çok sayıda ortak proje olduğunu bildirdi.

Baş başa görüşmenin ardından heyetlerin katılımıyla yapılan görüşmede,Azerbaycan ve Rusya'nın bir çok konuda stratejik ortak olduğunu ifade edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliyev, Rusya Başbakanı Medvedev ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN