Medvedev'den Dağlık Karabağ mesajı

Azeri-Ermeni cephe hattında çatışmaların yaşandığı bir dönemde Başbakanı Dmitriy Medvedev 'ı ziyaret ediyor. Medvedev, Dağlık Karabağ sorununun barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8.4.2016 11:02
Medvedev'den Dağlık Karabağ mesajı
Başbakanı Dmitriy Medvedev resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği 'ın başkenti Erivan'da mevkidaşı Hovik Abrahamyan ile görüştü.

Basına kapalı gerçekleşen görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında, Ermenistan- ilişkilerinin yanı sıra Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) kapsamında yapılan işbirliğine dair konuların ele alındığı belirtildi.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev son bir hafta içerisinde Azeri-Ermeni cephe hattında yaşanan çatışmalara da değindi.

Dağlık Karabağ sorununun taraflar arasında barışçıl yollarla çözülmesi gerektiğini belirten Medvedev, ''İhtilaf bölgesinde ateşkesin korunması ve sorunun siyasi yollarla çözülmesi çok önemli. Karabağ sorununu askerler değil, diplomatlar çözmeli. Ölümler olmamalı. Rusya, bu soruna siyasi bir çözüm bulmak için Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu çerçevesinde elinden geleni yapmaya hazırdır ve gerginliğin tırmandırılmasına izin verilmemelidir. Sorunun çözülmesinde mevcut formata alternatif bulunmamaktadır. Minsk Grubu'nun yetkileri Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi tarafından belirlenmiştir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Medvedev'den Dağlık Karabağ mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN