Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 36 öğrenci serbest bırakıldı

'da 1 yıl önce eğitim yasasını protesto ettikleri için hapse atılan öğrenciler serbest bırakıldı.

Giriş Tarihi: 8.4.2016 10:43

Thayarwaddy bölgesi yargıcı Kyaw Swar Nyein, davacılar tarafından talep edildiği üzere protestolarda gözaltına alınan 36 öğrenci hakkındaki davanın düştüğünü açıkladı.

"Şimdi bu 36 öğrenci suçlamalardan tamamen muaf." diyen Nyein, protestocu öğrencilerin aleyhinde açılan davanın düşmesiyle öğrencilerin serbest bırakıldığını kaydetti.

Bir yıl hapiste tutulan 36 öğrencinin, Devlet Başkanlığı Danışmanı ve Dışişleri Bakanı Ang San Su Çi'nin bütün siyasi tutukluların serbest bırakılması konusunda söz vermesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

Geçen yıl mart ayında Yangon'un kuzeyindeki Letpadan kasabasında düzenlenen protestolarda tarafından gözaltına alınan öğrenciler, bir yıldır hapiste tutuluyordu.

'ın ikinci büyük şehri Mandalay ve diğer iki şehirde yeni geçen eğitim yasasını protesto için ocakta başlayan yürüyüşlere, 10 Mart 2015'te polis tarafından müdahale edilmişti. Müdahale protestocu öğrencilerin bir haftadan fazla kaldıkları bir manastırın dışında başlamış, yürüyüş yapan öğrenciler Letpadan'da polis tarafından engellenmişti.Kaynak: AA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Myanmar'da 36 öğrenci serbest bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN