Stockholm'de protesto edildi

’ın saldırıları sonucu yerleşim birimlerinde yaşanan sivil kayıplar, İsveç'in başkenti Stockholm'de protesto edildi.

Giriş Tarihi: 9.4.2016 16:47

Sergels Torg Meydanı'nda toplanan yaklaşık 100 kişi, taşıdıkları , ve Türkmen bayraklarıyla 'ı protesto etti.

Gösteride pankartlara İngilizce, İsveççe ve Türkçesiyle 'ın Dağlık Karabağ'dan bir an önce çıkması talebi yazıldı. Göstericiler sık sık "Karabağ bizimdir, bizim kalacak", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" şeklinde slogan attı.

Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşan lı gazeteci Sadıqbeyli Rahim Telman, Azerbaycanlı, Türk, Uygur ve Türkmen yurttaşlarla birlikte nisan ayı başında Ermenistan'ın başlattığı savaşı protesto etmek amacıyla eylem yaptıklarını söyledi.

Telman, Ermenistan'ın işgali altında bulunan Azerbaycan topraklarının bir an önce kurtarılmasını istediklerini belirtirken, eyleme destek veren İsveç Azerbaycanlılar Birliği, İsveç Azerbaycan Federasyonu, Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD), İsveç Uygur Maarif Derneği, İsveç Türk İşçi Dernekleri Federasyonu ve vatandaşlara teşekkür etti.

UETD İsveç Başkanı Özer Eken ise ''Ermenistan'ın işgal ettiği toprakları derhal Azerbaycan'ın geri vermesi gerektiğini düşünüyoruz. Türk milleti olarak her zaman Azerbaycan'ın yanındayız'' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermenistan Stockholm'de protesto edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN