Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Iraklı Türkmenlerden 'a destek

Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmenler, Ermenistan tarafından 'a yapılan saldırıları kınayarak, soydaşlarına destek vermeye olduklarını bildirdi.

Giriş Tarihi: 9.4.2016 01:57 Güncelleme Tarihi: 10.4.2016 08:15
Iraklı Türkmenlerden Azerbaycan'a destek

Türkmen Akıncıları Birliği Komutanı Ahmet Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada,''Irak Türkmenleri her zaman Türk dünyasının bir parçası olmuştur ve tüm savaşlara katılmıştır. Yüzyıl öncesine geri döndüğümüzde bizim dedelerimiz, atalarımız Türk ordularında yer alarak muharebelerinde rol oynamış, o topraklarda şehit olmuştur. Bakü'deki şehitlikte hala Kerküklü şehitlerin mezarı bulunuyor. Biz de bugün onların torunları olarak halkının ve devletinin yanındayız." dedi.

Azerbaycan'a gerçekleştirilen saldırıları, Türkmenlere yapılmış kabul ettiklerini belirten Yılmaz, ''Azerbaycan bizim toprağımız ve vatanımızdır. Oraya yapılan her türlü saldırı bize karşı yapılmıştır. Azerbaycan müdafaasında görev almak bizim için bir gurur ve şereftir'' ifadelerini kullandı.

Türkmen Akıncılar Birliğinden Yunus Bayraktar da Kerkük'ü terör örgütü DAEŞ'ten korudukları gibi Azerbaycan müdafaasına da katılmaya olduklarını belirterek, ''Türkmen akıncıları olarak topraklarımızı burada koruyoruz ve şehit olmadık ancak orada şehit olmaya hazırız. Her zaman Azerbaycanlı soydaşlarımızın yanındayız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Iraklı Türkmenlerden Azerbaycan'a destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN