Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de 3 askeri öldü

'de biri özel kuvvetler mensubu, 3 askerinin öldürüldüğü bildirildi.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 12:05 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 12:58

medyasına yansıyan haberlere göre, Halep'in güneyinde son günlerde ateşkes dışında kalan muhalif gruplar ve rejim güçleri arasında şiddetlenen çatışmalar sırasında 'ın Özel Kuvvetler Birimi 65'inci Tugay mensubu Muhsin Keytaslu ve Devrim Muhafızları mensubu Hüseyin Bevvas ile Muhammed Taki Salhorde hayatını kaybederken Seccad Halili adlı asker de ağır yaralandı.

Ordusu Kara Kuvvetleri Koordinatör Yardımcısı Tuğgeneral Ali Araste, geçen hafta 65'inci Tugay'a mensup askerlerin 'ye "danışman" olarak gönderildiğini açıklamıştı.

'de altıncı yılına giren iç savaşta İran askerleri, rejim güçlerinin safında muhaliflere karşı savaşıyor. Suriye'deki çatışmalarda şimdiye kadar aralarında generallerin de olduğu çok sayıda askeri personelini kaybederken Tahran yönetimi, Suriye'deki savaşa müdahil olduğu yönündeki iddiaları resmi düzeyde yalanlıyor.

İran, çatışmalarda öldürüldükleri haberi basına yansıyan İranlıları, "gönüllüler" şeklinde nitelendiriyor.

Öldürülen Devrim Muhafızları mensuplarını ise "emekli", "eski asker" ya da "danışman" olarak nitelendiren İran yönetiminin bu tavrı, Suriye rejimine askeri destek verdiği yönündeki suçlamaları savuşturma amacı taşıdığı şeklinde yorumlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye'de 3 İran askeri öldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN