Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'da 10 bin kişiye içme suyu

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (), ’ın başkenti Kabil’de açtığı su kuyusu ve inşa ettiği su deposuyla yaklaşık 10 bin kişinin temiz içme suyuna kavuşmasını sağladı.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 10:20 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 10:21

'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, dar gelirli 500 ailenin yaşadığı Kabil'in Tevhit Mahallesi'nde 250 metre derinlikte su kuyusu açılarak ve bir su deposu inşa edilerek yaklaşık 10 bin kişiye içme suyu temin edildi.

Su kuyusunun açıldığı yerin, mahallenin camisinin bulunduğu yerleşkenin yanında olması, insanların temiz suyla abdest alarak ibadet yapmasına imkan sağlayacak.

Kabil Havaalanı Komutanı Tümgeneral Cahit Bakır, töreninde yaptığı konuşmada, Atatürk'ün 'ın kurucusu Amanullah Han ile temellerini dostluk ve kardeşlik üzerine kurduğu yakın ilişkinin ilk günkü gibi canlılığını koruduğunu söyledi.

Bu kardeşlik ve dostluğun yerini hiçbir şeyin tutamayacağını belirten Bakır, " olarak genelinde farklı sektörlerde projeler hayata geçiriyoruz. Bu projelerin içinde bana göre en önemlisi su ve sanitasyon alanında olanlar. Su kuyusu açarak su deposu inşa ederek insanlara can suyu oluyoruz. Bizde "Su gibi aziz ol" diye bir söz vardır. Ben de TİKA çalışanlarına yaptıkları faaliyetten dolayı aziz olmalarını diliyorum." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA'dan Afganistan'da 10 bin kişiye içme suyu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN