Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vergi kaçırmakla suçlanan Cameron’dan ‘kendisine özel’ yasa

Başbakanı Cameron, kamuoyunu kandırmakla suçlanırken baskıdan kurtulmak için vergi kaçakçılığına karşı yeni bir kanun çıkarmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 11:39 Güncelleme Tarihi: 11.4.2016 11:45
Vergi kaçırmakla suçlanan Cameron’dan ‘kendisine özel’ yasa

KAMUOYUNU KANDIRMAKLA SUÇLANIYOR

Panama Belgeleri'nde offshore şirketlerde hisseleri bulunduğunu itiraf eden Başbakanı David Cameron, kamuoyunu kandırmakla suçlanırken üzerindeki baskıdan kurtulmak için vergi kaçakçılığına karşı yeni bir kanun çıkarmaya hazırlanıyor. Cameron'ın bugün, personelinin vergi kaçırmasını durdurmayı başaramayan ticari şirketlere ceza getirileceğini içeren bir yasa tasarısını açıklaması bekleniyor.

Söz konusu tasarıya göre, firmalar çalışanlarının vergi kaçakçılığından yararlanmalarını durdurmamaları halinde dolayı cezai yükümlülüğe tabi tutulacak.

Financial Times'ın aktardığına göre, Cameron söz konusu tasarıyı, bazı banka, hukuk firmaları ve muhasebe şirketlerinin muhalefetine karşın kanun olarak geçirmesi yönünde milletvekillerine baskı yapacak.

KAMUOYUNU KANDIRMAKLA SUÇLANIYOR

Panama belgelerinde adı geçen babasının offshire hesabında kendisinin de hissesinin olduğunu bir süre sonra kabul eden ve kamuoyunu kandırmakla suçlanan Cameron'ın kendini aklamak için böyle bir girişimde bulunduğu ifade ediliyor.

Geçtiğimiz hafta babasınının kurduğu şirkette hissesi olduğunu kabul eden Cameron giderek artan medya ve kamuoyu baskısının da sonra vergi beyannamesini açıklamak zorunda kaldı.

Ana muhalefet lideri olarak görev yaptığı son yıl ile başbakanlık yaptığı yılları kapsayan vergi beyannamesi Başbakanlığın internet sayfasında yayınlanırken Başbakanlık, Cameron'ın vergi kayıtlarına ilişkin paylaşılan bilgilerin, tartışmalara açıklık getirilmesi çerçevesinde yayımlandığını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vergi kaçırmakla suçlanan Cameron’dan ‘kendisine özel’ yasa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN