Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da göçmenlere yapılan eziyet kameralara yansıdı

Giriş Tarihi: 12.4.2016 12:10 Güncelleme Tarihi: 12.4.2016 12:27

"Irkçı Bulgar gönüllü göçmen avcıları” nın icraatlarından biri amatör bir kamera tarafından görüntülendi

'da polis veya güvenlik görevlisi rolüne soyunarak ülkeye kaçak yollardan giren göçmenleri yakalayarak sözde "gözaltına" alan "ırkçı Bulgar gönüllü göçmen avcıları" nın icraatlarından biri amatör bir kamera tarafından görüntülendi.

Bulgar BTV News haber sitesinde yayımlanan görüntülerde, Türkiye sınırını kaçak yollardan aşarak topraklarına giren üç Afgan göçmenin "gönüllü göçmen avcıları" tarafından alıkonup ellerinin arkadan bağlanmasından sonra yere yatırıldıkları görülüyor.

Göçmenleri alı koyan ırkçılardan birinin elindeki pala dikkati çekerken, diğer bir ırkçının da bozuk bir İngilizceyle göçmenlere " yok, Türkiye'ye geri dönün" dediği duyuluyor.

Türk sınırı yakınlarındaki Yıldız (Istranca) Dağları'nda çekildiği bildirilen görüntülerin ortaya çıkmasından sonra BTV'ye konuşan Bulgar sınırından sorumlu Emniyet Müdürü Antonio Angelov, göçmenlerin bu şekilde alıkonulmasının yasadışı olduğunu söyledi.

Ancak Bulgar polisinin buna rağmen "gönüllü avcılara" hiçbir yaptırım uygulamaması dikkat çekiyor.

Bulgaristan'da daha önce de Dinko Valev adlı bir tüccar, Şubat ayında Türkiye sınırında "göçmenleri avlamak" için devriye gezmeye başlamıştı.

Valev'in sınırda 12 Suriyeli erkek, 3 kadın ve 1 çocuğu yakalaması, ülke genelinde "memnuniyetle karşılanmıştı".

Cep telefonuyla çektiği görüntülerde göçmenlerin polis gelene kadar yere yatırıldığı ve Valev'in de göçmenlere hakaret ettiği görülüyordu.

Balkan Insight News haber sitesinin haberine göre Bulgaristan sınır polisi geçen hafta da Türkiye sınırı yakınlarında 23 göçmeni yakalayan bir "gönüllü sınır devriyesine" ödül vermişti.

Irkçı Bulgarlar çetelerin göçmenlere yaptıkları işkenceler kamerada!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bulgaristan'da göçmenlere yapılan eziyet kameralara yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN