Türkiye'nin en iyi haber sitesi

60 binlik şehirde 100 IŞİD sempatizanı var

’in 60 bin nüfusa sahip Borås kentinde polis kaynakları, kentte IŞİD terör örgütüne sempati duyan 100 dolayında kişinin bulunduğunu, bu kişilerin radikalleşme yolunda olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 13.4.2016 11:11 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 11:20
60 binlik şehirde 100 IŞİD sempatizanı var

Borås polisi bölge şefi Tomas Jansson bu sayının Borås gibi küçük bir kent için büyük gözükse de durumun bütün çapında benzer olduğunu belirterek "bunun üstünü kazırsak altından başlangıçta tahmin edilenden çok daha fazlasını bulmak mümkün. Bu kişileri tespit edebilmek için çok yoğun bir çalışma yürüttük'' diye konuştu. Tomas Jansson bu grup içerisindeki herkesin IŞİD savaşçısı olmasını beklememekle birlikte içlerinden bazılarının IŞİD savaşçısı olma olasılıklarının bulunduğunu belirtti.

SAVAŞMAYA GİDİYORLAR

Son altı aydan bu yana İstihbarat Örgütü SÄPO ile işbirliği içinde iki elemanlarının tam gün çalışarak aşırılığa eğimli kişileri tespit etmeye çalıştıklarını belirten polis yetkilisi günümüze kadar Borås kentinden 10 dolayında kişinin IŞİD saflarında savaşmak üzere kenti terk ettiklerini, bunlardan üçünün de çatışmalarda öldüklerini tahmin ettiklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
60 binlik şehirde 100 IŞİD sempatizanı var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN