Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suudi basını: 'da Kral Selman'a görkemli karşılama

Giriş Tarihi: 13.4.2016 12:25 Güncelleme Tarihi: 13.4.2016 12:44
Suudi basını: Ankara'da Kral Selman'a görkemli karşılama

Suudi Arabistan Kral Selman'ın ziyaretini ayrıntılı biçimde aktaran Suudi basın, iki ülkenin aralarındaki bağları selamlaştırdığını düşünüyor. 'da Kral Selman'a "görkemli" karşılamaya vurgu yapılıyor ve ikili ilişkilerin önemli bir düzeye çıkarılması beklentileri vurgulanıyor.

Suudi Gazette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyareti sırasında Kral Selman'ı "görkemli" biçimde karşılanırken "Ankara-Riyad bağlarının büyüyen öneminin" altını çizdiğini belirterek girdiği haberinde Erdoğan'ın Kral'ı "görkemli" bir biçimde ağırladığına dikkat çekiyor.


Bu çerçevede "Kral Selman Erdoğan tarafından muazzan yeni cumhurbaşkanlığı sarayında Türk askerleri ve dünya tarihindeki çeşitli Türk imparatorluklarını temsil eden 16 savaşcı ile karşıladı" denildiği haberde "Türk Cumhurbaşkanı, iki ülke arasındaki yakın bağların bir yansıması olarak ülkenin en yüksek nişanı olan devlet nişanı madalyasını takdim etti" dedi.


Gazete, Kral Selman'ın üç günlük Türkişe ziyareti sırasında yapacağı görüşmelerde Suriye ve diğer bölgesel konulara odaklanması beklendiğini anlattığı haberinde "Suudi Arabistan ve , Suriye sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın görevinden uzaklaştırılmasının kilit bir unsur olduğuna inanıyorlar" diye yazıyor.


"Şubat ayında Türkiye'nin, DAEŞ 'e karşı operasyonlara katılmaları için İncirlik Üssü'nde Suudi savaş uçaklarını ve askeri personeline evsahipliğini yapmaya başladığını" söyleyen gazete, uzmanlara dayanarak "Kral Selman, İİT Zirvesi öncesi Ankara'ya yaptığı ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri önemli bir düzeye çıkarması" beklentisini de dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suudi basını: Ankara'da Kral Selman'a görkemli karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN