Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alman usulü tatbikat

Daha önce bütçe sıkıntısı nedeniyle tatbikatlarını yerine süpürgeyle yapan Alman Ordusu bu kez sıra dışı ‘mesai’ tedbiriyle olay oldu. Askerler fazla mesai yapmamaları için tatbikatından çekildi

Giriş Tarihi: 14.4.2016
Alman usulü tatbikat
Norveç'te startı verilen ve 4 hafta sürecek olan tatbikatına Almanya krizi damgasını vurdu. Dana önce bütçe sıkıntısı nedeniyle tatbikatlarda gerçek yerine süpürge kullandıkları ortaya çıkan Alman Ordusu'nun bu kez de mesai saati nedeniyle tatbikatından askerlerini çektiği öğrenildi. Alman askerlerin, haftada 41 saat çalışma mecburiyeti olduğu ve fazla mesainin ücretle değil ek serbest zaman verilerek telafi edilebileceği için tatbikatın 12'nci gününde geri çekildiği açıklandı. Tatbikattan alınan askerler ise Alman Parlamentosu gözlemcisine boş oturdukları için dert yandı. Alman Silahlı Kuvvetler Parlamento Komiseri Hans Bertels, sorunun çözümlenmesi için hükümete haftalık fazla mesai limitini, yıllık limit olarak hesaplanmasını talep etti. Almanya'da yayımlanan Bild gazetesine röportaj veren Bertels, "NATO'daki görevlerimizi fazla mesai limiti nedeniyle yerine getiremememiz kabul edilemez" diye konuştu.

KADIN BAKANA ELEŞTİRİ
Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen ise ordunun ekipman sıkıntısı yaşadığı dönemde askeri üstlere kreş açılması ve mesai saatlerinin çocukların okul zamanına göre ayarlanması gibi reformları nedeniyle eleştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alman usulü tatbikat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN