Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 'da Türkçe eğitimimine destek

Giriş Tarihi: 15.4.2016 15:38 Güncelleme Tarihi: 16.4.2016 11:38
TİKA'dan Sırbistan'da Türkçe eğitimimine destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı () ile 'nin Belgrad Büyükelçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen proje kapsamında, Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesine teknik ekipman desteği verildi.

Bu kapsamda fakülte bünyesindeki Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün projelerine katkı sağlamak için bilgisayar bağışı yapıldı.

'nin Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay, burada yaptığı açıklamada, ile arasındaki ilişkilerin her geçen gün güçlendiğine işaret ederek, "Fakültedeki bölümlerin güçlenmesi son derece önemli. Eğitimin güçlenmesi için de okullarda teknik donanımın sağlam olması gerekir." ifadesini kullandı.

Belgrad Koordinatörü Mehmet Bayrak da Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Sırbistan'ı ziyareti sırasında Filoloji Fakültesi ile işbirliği protokolü imzalandığını anımsatarak, iki birim arasındaki işbirliğinin akademik alanda da devam edeceğini kaydetti.

Belgrad Üniversitesi Filoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aleksandra Vranes ise yapılan yardımlar sayesinde özellikle kütüphane bölümünün çok daha etkili çalışacağını belirterek, işbirliği protokolü kapsamında yaz aylarında fakültedeki bazı bölümlerin de yenileneceğini kaydetti.

Filoloji Fakültesi İdari İşler Sorumlusu Andjelka Mitrovic de Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünün fakülte bünyesindeki en eski bölümlerden biri olduğunu belirterek, "Yapılan teknik yardım sayesinde daha etkin çalışmalar yapacağız. Yapılan yardımların merkezinde öğrencilerin olması da beni ayrıca mutlu ediyor." dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TİKA'dan Sırbistan'da Türkçe eğitimimine destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN