Ermeni saldırıları 'nde TIR kuyruğu oluşturdu

Giriş Tarihi: 18.4.2016 12:18
Ermeni saldırıları Türkgözü'nde TIR kuyruğu oluşturdu

 ile Gürcistan arasındaki Çıldır Aktaş Sınır Kapısı'ndan 'ye giriş yapmak isteyenlere Ermenilerin saldırması üzerine, Sınır Kapısında TIR kuyruğu oluştu.

Azerbaycan ile arasında çıkan Karabağ'daki çatışmaları bahane eden bir grup Ermeni, Ahılkelek'te Türk otomobil ve TIR'larına taşlarla saldırıyor.

Ermenilerin Çıldır Aktaş Sınır Kapısı karayolunu taş ve kayalarla kapatması, can ve mal güvenliği nedeniyle güzergah değişikliğine gidildi. Gürcistan'dan 'ye gelmek isteyenler Çıldır Aktaş Sınır Kapısı yerine Sınır Kapısı'na yöneldiler.

'ye giriş yapmak için Türkgözü Sınır Kapısı'nı kullanmak isteyen TIR sürücüleri, Gürcistan'ın Ahıska ile Ardahan'ın Posof İlçesi'ne bağlı Türkgözü Sınır Kapısı arasında yaklaşık 4 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Ahıska ve Posof üzeri ulaşımın güvenli olduğunu belirten TIR sürücüleri, Türkgözü Sınır Kapısı'nın Gürcistan kesiminde 4 kilometrelik kuyruk oluştuğunu belirttiler.

TIR sürücüleri, "Gürcistan'ın Ahılkelek ile Ardahan'ın Çıldır yakınlarındaki Aktaş Sınır Kapısı'nın yolu taş ve kayalar nedeniyle kapatılmış. 'nin Azerbaycan'a destek vermesini bahane eden Ermeni asıllı gruplar yolu ulaşıma kapattı. O tarafa giden Türk plakalı araçlar ve sürücüleri saldırıya uğruyor. Bu yüzden Ahıska- Posof kapısına yöneldik. Burada da 4 kilometrelik kuyruk oluştu" dediler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ermeni saldırıları Türkgözü'nde TIR kuyruğu oluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN