Irak'ta DAEŞ'in üst düzey sorumlusu ve iki yardımcısı öldürüldü

Özel Kuvvetleri ve IKBY Güvenlik Ajansı'na bağlı anti-terör timlerinin Musul'da yaptıkları ortak operasyonda terör örgütü DAEŞ'in üst düzey sorumlusu "Cuburi" ve iki yardımcısı öldürüldü.

Giriş Tarihi: 18.4.2016 16:12
Irak'ta DAEŞ'in üst düzey sorumlusu ve iki yardımcısı öldürüldü

Özel Kuvvetleri ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı'na bağlı anti-terör timlerinin Musul'un Hımam Elil bölgesine yaptıkları ortak indirme operasyonu sonucu "Ebu Seyf" kod adıyla tanınan terör örgütü DAEŞ'in üst düzey sorumlusu "Selman Abdu Şebib El Cuburi" ve iki yardımcısının öldürüldüğü bildirildi.

Güvenlik Ajansı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Güvenlik Ajansı'mıza bağlı anti-terör timleri ve ABD Özel Kuvvetleri tarafından helikopterlerle Musul'un güneyindeki Hımam Elil bölgesine yapılan indirme operasyonu sonucu 'Ebu Seyf' kod adıyla tanınan terör örgütü DAEŞ'in üst düzey sorumlusu 'Selman Abdu Şebib El Cuburi' ve iki yardımcısı öldürüldü" denildi.

Öldürülen üst düzey militanın DAEŞ'in savaş kurulu üyesi olduğuna yer verilen açıklamada, Ebu Seyf'in Musul'un güney bölgesi askeri sorumlusu olarak görev yaptığı ve Mahmur ilçesindeki saldırıları organize ettiği kaydedildi.

ABD ve IKBY güçlerinin, 22 Ekim 2015'te Kerkük'ün Havice ilçesindeki DAEŞ hapishanesine düzenlediği hava indirme operasyonunda 69 esir kurtarılmış, 20 DAEŞ militanı öldürülmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak'ta DAEŞ'in üst düzey sorumlusu ve iki yardımcısı öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN