Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'deki mülteciler için çirkin benzetme!

Avrupa Komisyonu Başkanı Romano Prodi 'deki mülteciler hakkında çok çirkin bir benzetmede bulundu. Prodi "'nin elindeki mülteciler bir çeşit atom bombası gibi. Ne zaman isterse üzerimize atar" dedi.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 23:33 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 23:40
Türkiye'deki mülteciler için çirkin benzetme!

Eski İtalya Başbakanı ve Avrupa Komisyonu Başkanı Romano Prodi, 'nin elindeki mültecilerin, adeta bir atom bombası gibi olduğunu dile getirerek, " ne zaman isterse bunları üstümüze atabilir" ifadelerini kullandı.

Romano Prodi, mültecilere yönelik faaliyetlerde bulunan Cizvit Mülteci Servisi'nin (JRS) İtalya'daki merkezi Centro Astalli'nin yıllık raporunun açıklandığı Roma'daki bir toplantıda konuştu.

Burada, ve Avrupa Birliği (AB) arasında yapılan Geri Kabul Anlaşmasına da değinen Prodi, "Bu anlaşma tatmin edici değil, çünkü güç dengesini dikkate alan garip bir ticarete dönüyor. Türkiye'nin elindeki 1 buçuk milyon (doğrusu 2,5 milyon civarı) mülteci, adeta bir atom bombası gibi, ne zaman isterse bunları üstümüze atabilir" dedi.

Bu anlaşmanın çok garip olduğunu belirten Prodi, "Bunun biraz ticari, biraz insani ve hatta biraz da acıklı bir anlaşma olduğunu söyleyebilirim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'deki mülteciler için çirkin benzetme!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN