Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin 25. resmi dili Türkçe

Avrupa Parlamentosu, Türk dilinin 'nin 25. resmi dili olması teklifini onayladı. Bu, AB’nin Türk dilinde de bütün kayıtları tutmak ve vatandaşların taleplerine cevap vermek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

Giriş Tarihi: 22.4.2016 09:57
AB'nin 25. resmi dili Türkçe

Ankara, göçmen değişimi konusundaki anlaşmayı iptal edebileceğini söyleyerek 'den vize rejiminin kaldırılmasını talep ediyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu gazetecilerin bir sorusu üzerine, "Bu karşılıklı bir taahhüttür. Eğer AB bu konuda gerekli adımları atmazsa, de taahhüt ettiklerini yerine getirmeyecektir." dedi.

Ayrıca Başbakan Davutoğlu, haziran ayına kadar Brüksel'in vatandaşları için vize rejimini kaldıracağından emin olduğunu söyledi.

Brüksel, mülteciler konusundaki anlaşmanın imzalanması için önemli tavizler vermek zorunda kaldı. Ankara'ya AB katılım müzakerelerini hızlandırma, mültecilerin bakımı için mali yardım miktarını iki kat artırma (altı milyar avroya kadar) sözü verildi. Buna ek olarak Avrupa, yasa dışı göçmenlerin, Suriyeli mültecilerle değişimini de finanse etmeyi vadetti.

Avrupa Parlamentosu, Türk dilinin AB'nin 25. resmi dili olması teklifini onayladı. Bu, AB'nin Türk dilinde de bütün kayıtları tutmak ve vatandaşların taleplerine cevap vermek zorunda kalacağı anlamına geliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB'nin 25. resmi dili Türkçe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN