Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Mega depreme hazır olun’

Giriş Tarihi: 22.4.2016
‘Mega depreme hazır olun’

’li sismolog Bilham; Japonya, ile Tonga’da meydana gelen depremlerin, büyüklüğünü mega bir depremi tetikleyebileceğini ileri sürdü

'deki Colorado Üniversitesi'nde görev yapan ünlü sismolog Roger Bilham; Japonya, ile Tonga'da meydana gelen toplamda 650 insanın yaşamını yitirdiği depremlerin, 9 büyüklüğünü aşan mega bir depremi tetikleyebileceğini ileri sürdü. İngiliz gazetesi Daily Express'e konuşan Bilham, mevcut şartların 8 büyüklüğünü aşan 4 depremi tetikleyebileceğini iddia etti. Bu dört deprem ertelendiğinde çok daha büyük bir baskının olacağını söyleyen Bilham, bu durumda da tsunami gibi çok daha büyük felaketlere neden olan mega depremlerin meydana gelebileceğini söyleyerek korkuttu.

EKVADOR'A MALİYETİ 3 MİLYAR $
Geçen hafta en az 525 kişinin hayatını kaybettiği 7.8'lik sarsıntıyla yıkım yaşayan Ekvador'da önceki gün 6.1 büyüklüğünde yeni bir deprem meydana geldi. Can kaybına ve maddi zarara neden olmayan sarsıntı sebebiyle halk paniğe ve dehşete kapıldı. Ekvador depreminin merkez üssü Pedernales kentinde ise kent stadyumu tabutlar ve cesetlerle doldu. Yetkililer stadyumdaki cesetlerin kimliğini belirlemeye çalışıyor. Öte yandan depremde yıkılan evler ve zarar gören yolları yeniden inşa etmek ve onarmak için ilk belirlemelere göre 3 milyar dolar gerektiği bildirildi.

EKVADOR'DA 7,8 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Mega depreme hazır olun’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN