Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En etkili 100’den biri Erdoğan

Giriş Tarihi: 23.4.2016
En etkili 100’den biri Erdoğan

Her yıl “Dünyanın en etkili 100 kişisi” listesini yayımlayan merkezli Time dergisi, listenin ‘Liderler’ bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da yer verdi

'nin saygın dergilerinden Time, her yıl olduğu gibi bu yıl da "Dünyanın en etkili 100 kişisi" listesini açıkladı. 'Öncüler', 'Titanlar' (Devler), 'Sanatçılar', 'Liderler' ve 'İkonlar' olmak üzere 5 kategoride hazırlanan listenin liderler bölümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yer aldı. "Recep Tayyip Erdoğan çarpıcı bir lider" ifadelerini kullanan Time dergisi, internet sitesinden duyurduğu listede Erdoğan hakkında tanıtıcı bir yazı da yayımladı. Yazıda "Erdoğan, ülkenin politik ve ekonomik yaşamına daha önce hiç katılmamış milyonlarca kişiyi güçlendirdi" cümlesi dikkat çekti. Aynı yazıda Türkiye'nin "Suriye savaşı ve mülteci kriziyle baş etmeye çalışan Avrupa'nın arasında, dünyanın en önemli jeopolitk noktasında bulunduğu" vurgulandı. Listenin 'Liderler' bölümünde Erdoğan'ın yanısıra, ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Kanada Başbakanı Justin Trudeau gibi isimler de yer aldı. Listenin diğer kategorilerinde Leonardo DiCaprio, Usain Bolt, Mark Zuckerberg ve Charlize Theron gibi isimler de yer buldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kapağına da taşıyan Time dergisi, 2004 ve 2010 yıllarında Erdoğan'a "Dünyanın en etkili 100 kişisi" listesinde yer vermişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YİNE HAKLI ÇIKTI
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En etkili 100’den biri Erdoğan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN