24 yıl aradan sonra Lele Tepe toprağı 'dan geri alındı

Nisan ayı başında, - ordusu arasında yaşanan çatışmalar sonrası Dağlık Karabağ'da yeni bir statüko ortaya çıktı. ordusu 24 yıl sonra ilk defa Ermeni işgali altındaki Dağlık Karabağ'da ilerleyip yeni bir cephe elde etti. Çatışmalar Rusya'nın araya girmesiyle sona erdi. Ancak, bölgede durum hala gergin. DHA ekibi, Azerbaycan'ın ele geçirdiği bölgeye gitti ve cephenin en ileri noktasına ulaşarak yapılan güçlendirme çalışmalarını görüntüledi.

Giriş Tarihi: 25.4.2016 11:45

ve arasında 2 Nisan'da başlayıp, dört gün boyunca süren çatışmalarda, ele geçirdiği yüksekliklerde güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Çatışmaların başladığı gece, Azerbaycan ordusu Ermenistan tarafını püskürterek kritik öneme sahip stratejik konumları 24 sene sonra tekrar ele geçirdi. Ermenistan askerleri, Lele Tepe diye adlanan bu yükseklikten, Azerbaycan köylerine ve sivil halkın yaşadığı noktalara ateş açıyordu. Bu nokta 1994 yılından itibaren yaşanan en şiddetli çatışmaların ardından tekrar ele geçirildi. Karşılıklı yapılan ateşkesin ardından, iki taraf da tekrardan mevzilerinden güçlendirme çalışmalarına başladı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
24 yıl aradan sonra Lele Tepe toprağı Ermenistan'dan geri alındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN