Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lı bakandan geri adım!

Ülkesindeki Müslümanları Brüksel saldırılarına sevinmekle suçlayan İçişleri Bakanı Jambon, geri adım atarak, İslam'ı düşman edinmenin yapılacak en kötü şey olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 25.4.2016 23:29 Güncelleme Tarihi: 25.4.2016 23:36
Belçikalı bakandan geri adım!

İçişleri Bakanı Jam Jambon ve Adalet Bakanı Koen Geens, Avrupa Parlamentosu (AP) Sivil Özgürlükler, Adalet ve İçişleri Komitesi'ne katılarak, geçen ay düzenlenen saldırılara ilişkin bilgi verdi.

JAMBON'DAN GERİ ADIM

Ülkesindeki Müslümanları Brüksel saldırılarına sevinmekle suçlayan Jambon, saldırıları İslamla ilişkilendiren bazı AP üyelerine cevaben yaptığı konuşmada geri adım atarak şöyle konuştu:

"Yapacağımız en kötü şey, İslamı düşman edinmek olur. Bu yapılabileceklerin en kötüsü. 'da 600-700 bin Müslüman var. Bunların çok büyük bir kısmı, değerlerimizi paylaşıyor. Bu insanları tamamını düşman edinmek, gerçekten soruna neden olur. Yapmamız gereken, teröristlerin kim olduğunu, teröristleri kimin desteklediğini belirlemek olmalı. Bize karşı olmayan diğer Müslümanları ayırmamız gerekiyor."

611 yabancı savaşçının kayıt altına alındığını belirten Jambon, "Bunlar, 'ye savaşmaya giden, orada ölen ya da Suriye'ye gitme planları yapanlardan oluşuyor." dedi.

BELÇİKA ADALET BAKANI GEENS

Belçika Adalet Bakanı Geens de yaptığı açıklamada, "Terör hücreleri, Belçika'yı geçtiğimiz senelerde başka yerlerde terör saldırıları gerçekleştirmek için kullandı. Bu plan Salah Abdeslam'ın (Paris saldırısı faillerinden) yakalamasıyla değişti." ifadelerini kullandı.

Geens, "Önceliklerimizden biri, hem İçişleri hem de Adalet Bakanlığı'nın Türkiye ile hem polis hem de yargı alanında suçluların iadesi gibi konularda işbirliği yapması." şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belçikalı bakandan geri adım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN